Спліт системи - купити кондиціонер спліт систему з установкою за вигідною ціною в інтернет-магазині eco-servis.com.ua

Чим відрізняється спліт система від моноблока

Спліт система кондиціонування повітря – це кондиціонер, що складається з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього. Така конструкція принципово відрізняє його від моноблочних кондиціонерів (мобільних і віконних), у яких всі робочі вузли розміщені всередині одного корпусу. Саме поняття split запозичене з англійської мови та означає поділ, роз'єднання.

Пристрій та призначення

Між внутрішнім і зовнішнім блоками спліт системи прокладають електричний кабель і мідні труби, по яких циркулює холодоагент. У комплект також входить дренажна трубка для відводу назовні конденсованої у внутрішньому блоці вологи та пульт управління. Призначення спліт систем – забезпечувати заданий користувачем температурний режим всередині приміщення.

Переваги

У порівнянні з моноблоками спліт системи тихіші, оскільки найгаласливіший агрегат – компресор – розташовується в зовнішньому блоці за межами житлової зони.

Другий плюс – їх потужність варіюється від 2 до 20 кВт, а це значить, що можна підібрати спліт кондиціонер як для маленького, так і для великого приміщення. Порівняйте: максимальна потужність моноблоків – 4 кіловати.

Третя перевага – кілька варіантів конструкції внутрішніх блоків. Детальніше про конструктивні особливості та потужності читайте нижче.

Види спліт систем

Видів спліт систем всього три: побутові, напівпромислові та промислові. Відрізняються вони один від одного потужністю.

У побутових потужність невелика, оскільки вони встановлюються в невеликих житлових і офісних кімнатах, і цієї потужності цілком достатньо для того, щоб підтримувати комфортний для людини мікроклімат.

Найпотужніші – промислові, так як перед ними стоїть складніше завдання: забезпечувати задані параметри стану повітря всередині великих приміщень.

Типи внутрішніх блоків

Крім потужності спліт системи кондиціонування відрізняються одна від одної різною конструкцією внутрішніх блоків. Найпоширеніші – настінні. Встановлюють їх в невеликих приміщеннях.

Підлогові направляють оброблене повітря вгору, тому не утворюють протягів. Також вони дуже ефективні в режимі обігріву та часто замінюють батареї опалення.

Спліт системи стельового типу кріпляться до стелі або до стіни під самою стелею. Вони призначені для приміщень великої площі.

Канальні внутрішні блоки монтуються за натяжною або підвісною стелею та приховані від очей. Про їх присутність можна здогадатися лише по декоративних гратах, крізь які надходить струмінь охолодженого або підігрітого повітря.

Внутрішні блоки касетного типу вбудовуються в підвісну стелю так, що видимою залишається тільки панель управління. Вони рівномірно розподіляють повітряні потоки в чотирьох напрямках. Касетні та канальні спліт системи відносяться до категорії вбудованих.

Колонні внутрішні блоки встановлюють у великих приміщеннях з дуже високими стелями, де немає потреби охолоджувати або прогрівати повітря вище зони перебування людей.

Інверторні та неінверторні спліт системи

Неінверторна спліт система періодично вмикається та вимикається. Інверторна працює постійно, то сповільнюючи, то прискорюючи швидкість обертання компресора, яка регулюється за рахунок інвертора. Спліт системи з інверторним керуванням набагато економічніше, майже не створюють шуму, точно підтримують задану температуру, служать довше. Детальніше про них ми розповіли в статті про інверторні кондиціонери.

Моделі спліт систем

Залежно від моделі кліматичні спліт системи можуть бути оснащені простими або високотехнологічними фільтрами очищення повітря, пристроями для регулювання кута нахилу жалюзі, таймерами. У деяких моделях закладені функції осушення та самоочищення внутрішнього блоку, іонізації, безшумної роботи, чергового опалення – кожен виробник пропонує свої інноваційні рішення.

У будь-яку сучасну спліт систему може бути вбудований Wi-Fi для управління нею з телефону або планшета. А ось підмішування повітря з вулиці можна реалізувати тільки за допомогою канального внутрішнього блоку або настінного кондиціонера Ururu Sarara, який випускає компанія Дайкин.

Найбільшою різноманітністю відрізняються настінні внутрішні блоки. Великі та маленькі, білого, чорного, сріблястого та інших кольорів, прямокутні та квадратні у вигляді картини, прості лаконічні моделі та дизайнерські лінійки – вибір величезний.

Низькотемпературні спліт системи

Більшість спліт систем підтримують два режими: на охолодження до + 180С і на обігрів до + 270С. Але є і такі, які працюють тільки на охолодження, причому до +500С. Вони знаходять своє застосування у винних льохах, квіткових і шубних кімнатах.

Холодоагенти

Роль холодоагенту в спліт системі виконує фреон. Передові виробники постійно вдосконалюють фреоновий холодоагент. Мета нових розробок – мінімізація шкоди, що завдається озоновому шару Землі, зниження потенціалу глобального потепління, збільшення можливостей та ефективності роботи.

Наприклад, з холодоагентом R22 кондиціонером можна користуватися на обігрів при зовнішній температурі тільки до -50С, з R410 – до -150С, з R32 – до -250С. R22 в Європі вже не використовується, в Україні поки ще можна купити спліт системи з цим холодоагентом, але більшість з них вже працюють на R410-м. R32 – холодоагент нового покоління, з'явився в 2018 році. Він безпечний для навколишнього середовища та здоров'я людини, сприяє збільшенню продуктивності кондиціонера на 4%, допомагає знизити споживання електроенергії на 10%.

Мінімальна і максимальна довжина траси холодоагенту

Для того щоб спліт система працювала правильно з технологічної точки зору, мінімальна довжина траси холодоагенту повинна бути не менше 3-х метрів. Максимальна її довжина – 25 метрів – закладена тільки в інверторних моделях преіміум класу. У всіх неінверторних – 10 м.

Чим довше траса холодоагенту – тим більше можливостей для монтажу внутрішнього та зовнішнього блоків на значній відстані один від одного.

Яку спліт систему вибрати

В одну кімнату квартири або в невеликий офіс зазвичай встановлюють побутову спліт систему. Для того, щоб правильно її вибрати, необхідно дотримати перше правило: на кожні 10 квадратних метрів повинен доводиться 1 кіловат холодопродуктивності. Наприклад, в приміщення площею 25 м2 має надходити 2,5 кВт холоду. Другий крок – потрібно врахувати висоту стель, розмір вікон, кількість людей та техніки, що виділяє тепло, а також тип управління компресором, так як якщо ви прихильник підвищеного комфорту і тиші – розумніше купити інверторну спліт систему. Цей варіант особливо актуальний для спальні.

Однак самостійно зробити вибір досить непросто, тому краще звернутися до професійних консультантів компанії Еко Сервіс. Вони розрахують необхідну та достатню потужність кондиціонера, і порекомендують найбільш підходящий тип внутрішнього блоку.

Якщо необхідно створити комфортний мікроклімат відразу в декількох кімнатах квартири, приватного будинку або офісу – краще встановити мультіспліт систему, яка складається з одного зовнішнього блоку та 2, 3, 4, 5 або 6-ти внутрішніх. Коли кімнат більше – мультізональну.

В якості альтернативи спліт системі є два економічно вигідних рішення. Перше – якщо у вас встановлений тепловий насос, то можна вироблений ним холод або тепло розвести по внутрішнім блокам – фанкойлам. Друге – чилер. Він працює без фреону – холодоагентом в ньому служить вода, етиленгліколь або пропіленгліколь. Його вигідно встановлювати при площі приміщення близько 500 метрів квадратних і необхідній потужності 300 кВт.

Обігрів приміщень

За допомогою спліт системи можна організувати опалення будинку, квартири, офісу взимку. При зовнішній температурі повітря до -100С з цим завданням справляється звичайний кондиціонер з зимовим комплектом, до -250С – інверторний. Ідеальний варіант – модель настінного типу ZUBADAN від Mitsubishi Electric, яка працює за принципом теплового насоса.

Обігрів приміщень спліт системою обходиться вигідніше, оскільки на кожен спожитий кіловат електроенергії вона видає від 3-х до 6-ти кіловат тепла. У конвекторів, масляних обігрівачів і тепловентиляторів це співвідношення становить 1:1, а значить опалення ними обходиться мінімум втричі дорожче.

Яка спліт система краще

Якщо ви хочете купити хорошу спліт систему, рекомендуємо звернути увагу на бренди виробників Японії. На нашу думку найкращий з них – Міцубісі Електрик. Все кліматичне обладнання цієї фірми відрізняється преміальною якістю, надійністю, довговічністю, тихою роботою, великою кількістю корисних додаткових функцій і елегантним дизайном. Купівля такої техніки – вигідна інвестиція на найближчі 10-12 років.

Вартість спліт систем

Ціна спліт системи залежить від її потужності, якості матеріалів, з яких вона виготовлена, та кількості функцій. Вартість недорогих бюджетних неінверторних китайських, з мінімальним функціоналом, стартує від 6-9 тисяч гривень. Ціни на дорогі японські спліт кондиціонери – від 11 000.

Якщо ви не готові платити відразу всю суму, або хочете отримати знижку, ми надаємо можливість купити спліт систему в розстрочку або скористатися нашими спеціальними пропозиціями.

Скільки коштує монтаж спліт системи

Мінімальна вартість установки спліт системи в місті Києві становить 2 500 гривень. Гарантія на монтажні роботи – 1 рік.

Скільки буде коштувати монтаж в кожному конкретному випадку – розраховується після складання технічного завдання та кошторису. Ціна монтажу формується в залежності від довжини фреонопровіда, необхідності штробління, та інших нюансів. Наприклад, якщо потрібно зробити один наскрізний отвір – вартість робіт буде нижче, якщо укладати комунікації на стадії ремонту в стіні або за підвісною стелею – вище.

Продаж, установка, сервіс

Крім професійного підбору, продажу та установки, ми виконуємо гарантійне, післягарантійне і сервісне обслуговування придбаних у нас спліт систем.

Якщо вас цікавить тільки придбання – можете просто купити спліт систему в нашому інтернет магазині, і ми доставимо її в будь-яке місто України. Також окремо можемо продати тільки внутрішній, тільки зовнішній блок, або пульт дистанційного керування.