Мульти-спліт системи - купити кондиціонер мульти спліт систему для будинку або квартири в Києві і Україні за вигідною ціною в інтернет-магазині Еко Сервіс

Що таке мульти-спліт система

Изображение мульти сплит системы с пятью внутренними блоками

Мульти-спліт система кондиціонування повітря складається з одного зовнішнього блоку та двох-шести внутрішніх, розміщених в різних кімнатах приміщення. У цьому полягає її принципова відмінність від звичайної спліт-системи, що складається з одного внутрішнього та одного зовнішнього блоку, що встановлюються окремо для кожної кімнати.

Де встановлюють мульти-спліт системи

Мульти-спліт системи підходять для установки в житлових і комерційних приміщеннях площею від 35 до 140 м кв. Це квартири на 2, 3, 4, 5 або 6 кімнат, приватні будинки, маленькі офіси, салони краси, невеликі магазини.

Переваги та недоліки мульти-спліт систем

Недолік у мульти-спліт систем один – одночасна робота одних внутрішніх блоків на охолодження, інших – на обігрів неможлива. До слова, в нашому кліматі це і не потрібно. А ось переваг у них кілька:

 1. Зберігається естетика зовнішнього вигляду будівлі завдяки наявності всього одного зовнішнього блоку, причому його не обов'язково розміщувати на фасаді.
 2. У порівнянні з 2-ма – 6-ма окремими кондиціонерами мульти-спліт система з рівнозначною кількістю внутрішніх блоків споживає на 15-20% менше електроенергії.
 3. Сервісне обслуговування одного зовнішнього блоку обходиться дешевше, ніж кількох.

Внутрішні блоки мульти-спліт системи

Мульти-спліт систему можна комплектувати внутрішніми блоками різного типу: настінними, канальними, касетними, стельовими, підлоговими – в будь-яких комбінаціях. Їх потужність варіюється від 2 до 5 кВт, і управляються вони незалежно один від одного, кожен зі свого пульта. Це означає, що завжди є можливість підібрати внутрішній блок кондиціонера відповідно до площі, технічних умов і дизайну інтер'єру будь-якої кімнати, та створювати в кожній з них бажаний мікроклімат.

Є лише одне обмеження – всі внутрішні блоки, що входять до складу однієї мульти-спліт системи, одночасно можуть працювати або на тепло, або на холод. Якщо ж існує об'єктивна необхідність одні приміщення обігрівати, а інші в той же час охолоджувати – вирішити цю задачу допомагає мультизональна система.

Настінні внутрішні блоки мульти-спліт системи кріпляться у верхній частині стіни. Вони відрізняються різноманітним кольором, формою, дизайнерськими рішеннями. Подають охолоджене або підігріте повітря вниз.

На відміну від настінних, які завжди на виду, канальні заховані в міжстельовому просторі. Ви бачите тільки декоративну решітку, що пропускає оброблене повітря, яке поширюється уздовж стелі. Це єдиний тип внутрішніх блоків, який дозволяє організувати приплив свіжого повітря.

Касетні внутрішні блоки теж встановлюються за стелею, зовні видна тільки їх зовнішня панель. Вони більш потужні, ніж настінні, та можуть розподіляти повітряні потоки в чотирьох напрямках.

Стельові внутрішні блоки кріпляться до стелі, направляючи вздовж неї потужний потік обробленого повітря.

Підлогові розташовують на стіні ближче до підлоги. Вони подають охолоджене або підігріте повітря вертикально, тому не створюють протягів.

У комплекті з кожним внутрішнім блоком поставляється пульт управління: для канальних – стаціонарний настінний, для інших – дистанційний. Кожен внутрішній блок з'єднаний із зовнішнім окремою фреоновою магістраллю.

Зовнішній блок мульти-сплит системи

Зовнішній блок мульти-спліт системи підбирається з таким розрахунком, щоб його потужності вистачало для безперебійної роботи підключених до нього внутрішніх. Від зовнішнього блоку спліт-кондиціонера він відрізняється більш високою потужністю (за винятком міні мультисистем) і підвищеною надійністю.

Його установка можлива як на фасаді будівлі, так і під дахом, на землі біля приватного будинку та в інших місцях з однією умовою: щоб уникнути перегріву він повинен постійно обдуватися вуличним повітрям.

Інверторні мульти-спліт системи

Всі сучасні мульти-спліт системи кондиціонування – інверторні. Як і інші кондиціонери інверторного типу, вони працюють майже безшумно, точно підтримують задані температурні параметри, служать довше, при цьому споживають менше електроенергії, чим не инверторна кліматична техніка.

Як вибрати мульти-спліт систему

Для того, щоб купити таку мульти-спліт систему, яка створить комфортний мікроклімат у вашому будинку, квартирі або офісі, необхідно:

 • Розрахувати потужність зовнішнього блоку виходячи з сумарної площі приміщень, кількості людей і побутової або офісної техніки, яка виділяє тепло, висоти стель, розміру вікон і їх розташування на тіньовий або сонячній стороні.
 • Вибрати для кожної кімнати внутрішній блок необхідного типу та потужності.
 • Виміряти протяжність траси холодоагенту – вона не повинна перевищувати 90 метрів.
 • Визначитися з брендом.

Оптимальний варіант – довірити підбір мульти-спліт кондиціонера фахівцям компанії Еко Сервіс. Вони врахують всі перераховані вище нюанси та допоможуть вам зробити правильний вибір.

Яка мульти-спліт система краще

З брендів преміум класу найкращими ми вважаємо:

 • Міцубісі Електрик.
 • Дайкин.
 • Міцубісі Хеві.

Якщо бюджет обмежений, рекомендуємо купити недорогу мульти-спліт систему марок Gree або Sakata.

Скільки коштує мульти-спліт система та її установка

Ціна мульти-спліт системи кондиціонування повітря залежить від бренду, кількості внутрішніх блоків і потужності – кількості тепла або холоду, яку вона може виробляти. Комплектується мульти-спліт система індивідуально під конкретне приміщення, після чого вираховується вартість.

Скільки буде коштувати її установка – можна розрахувати тільки після визначення загальної довжини фреонопроводів, способу їх укладання, кількості штроб. Але можна скласти попередню схему розташування всіх блоків і з’єднуючих їх інженерних комунікацій, і по ній визначити приблизну вартість монтажних робіт.

Монтаж, підключення, обслуговування мульти-спліт систем

Ми проводимо повний цикл заходів щодо забезпечення безперебійної роботи мульти-спліт систем будь-якого ступеня складності:

 • Підбір обладнання.
 • Монтаж.
 • Підключення.
 • Гарантійне та післягарантійне обслуговування.
 • Сервіс.

Також у нас ви можете купити окремо внутрішні або тільки зовнішні блоки для мульти-спліт систем.

Щоб отримати безкоштовну консультацію від наших експертів, натисніть на кнопку нижче.